PRZEZ_ROK_NIE_KUPIĘ_JEDZENIA

Przez rok nie kupię jedzenia

2012-11-15
Igor

Żyjemy w czasach kierowanych strachem. Media straszą nas kryzysem, podwyżkami cen, opozycją, epidemiami – jednym słowem wszystkim. A my pod wpływem codziennego bombardowania podświadomie się boimy o naszą przyszłość. Ten strach przysłania nam zdrowy rozsądek.

System, w którym żyjemy nazywany jest „nowoczesną demokracją” i pozwala na odebranie nam każdego prawa, jeśli tylko znajdzie się odpowiednia większość parlamentarna. Oznacza to oddanie losów naszego życia w ręce wąskiej grupy ludzi (których już nawet nie wybieramy bezpośrednio w wyborach), co do których intencji i cnót mam spore wątpliwości. Matrix to totalny system kontroli, który pod warstewką lukru marketingowego rozciąga swoje macki na wszystkie obszary naszego życia.

Martrix wie jak mamy wychowywać dzieci, jak budować domy, jak wytwarzać i sprzedawać żywność. Matrix na niespotykaną w historii skalę nakazuje, zakazuje i okrada nas poprzez podatki. Matrix musi się stare rozrastać. Infekuje więc kolejne sfery życia lub po szyldem obrony praw człowieka i szerzenia demokracji napada na inne kraje. Każdy kolejny krok podejmowany jest przez Matrix w „naszej obronie” lub dla „naszego bezpieczeństwa”. Ale Matrix to nie tylko polityka. To również, a może głównie kultura. To wartości, które przyszły do nas z Zachodu.

Sądzę, że aktywna walka z Matrixem nie ma sensu. Prowadząc walkę stałbym się jego częścią, musiałbym przyjąć jego reguły gry, a szczególnie zasadę „cel uświęca środki”. Pozostaję przy pisaniu, dzieleniu się z ludźmi moimi spostrzeżeniami. W tym celu prowadzę bloga WolnaPolska.org (EDIT: nieistniejąca już strona).

Zamiast zmieniać Matrix postanowiłem zmienić siebie. Postanowiłem uniezależnić się od Matrixa. Ale nie wdrażając plan zarobienia miliona dolarów i życia do starości z odsetek. Poprzez powrót do korzeni, do prawdziwego, zapomnianego życia. Nasze podstawowe potrzeby to dom, jedzenie, zdrowie. Postanowiłem zrobić próbę. Czy jestem w stanie przez rok funkcjonować jedną nogą głęboko w Matrixie, zapewniając sobie jednocześnie samodzielnie 100% jedzenia? Jedząc tylko to co wyhoduję? Chciałem przyjąć takie zasady „roku prawdy”, by można było je jak najszerzej naśladować. Mój plan będzie więc planem prostym, o możliwie jak najniższym koszcie wdrożenia. Drugą kluczową zasadą będzie zgoda z naturą. Potrzebuję jeszcze chwili, by dobrze przemyśleć i opublikować wszystkie zasady. Czy będzie to twarde 100%, czy może 99%? Czy będę mógł używać soli do konserwowania żywności? Czy będę mógł wymieniać moje jedzenie na produkty sąsiadów – np. miód? Czy będę jadł mięso? Jeszcze nie zadecydowałem .

Jestem pełen optymizmu i wierzę, że mój plan się powiedzie. Byłbym szczęśliwy jeśli znajdzie się choć jedna osoba, która po przeczytaniu moich doświadczeń pójdzie podobną ścieżką i wyzbędzie się strachu o zapewnienie sobie i najbliższym jedzenia. Po cichu liczę, że uda mi się zainspirować więcej osób i wspólnie solidnie nadkruszymy fundamenty Matrixu. Liczę również na Waszą wiedzę, podpowiedzi i wsparcie. Mam niewielkie doświadczenie w działalności rolniczej, co z pewnością niejednokrotnie odczuję boleśnie. Z kolei moja obecność w Matrixie jest głęboka, stąd mam dość dużą wiedzę o jego mechanizmach. Kieruję małą, dynamiczną spółką technologiczną notowaną na warszawskiej na giełdzie. Muszę więc pogodzić intensywną pracę z nowymi obowiązkami. Pomysł „roku bez kupowania jedzenia” zrodził się w mojej głowie już jakiś czas temu. Jestem więc w trakcie planowania i przygotowań. To fascynujący czas, fascynujące książki i wspaniali ludzie, od których uczę się podstawowych umiejętności.

Jeszcze nie wiem, którego dnia zacznę. Wstępnie planuję, by był to 1 czerwca 2013. Będę szczegółowo opisywał przygotowania, a później realizację mojego planu. Kończę, bo jutro zamierzam od rana zakładać grządki metodą dla leniwych. Relacja wkrótce :) .

Projekt "Przez rok nie kupię jedzenia" jest już historią. Jego kontynuacją jest Akademia Przyziemnych Umiejętności - miejsce, w którym właśnie jesteś. Poza Akademią w ramach ClearMind.pl dbam o dobrostan mentalnym pracowników firm oraz rozwijam kreator stron internetowych Najszybsza.pl. Miło mi będzie jeśli odwiedzisz te projekty!
Witaj, dzięki że odwiedzasz moją stronę! Akademia Przyziemnych Umiejętności to moja pasja. Poza Akademią w ramach ClearMind.pl dbam o dobrostan mentalnym pracowników firm oraz rozwijam kreator stron internetowych Najszybsza.pl - to intuicyjne narzędzie, w którym łatwo zbudujesz stronę internetową jak ta. Miło mi będzie jeśli odwiedzisz te projekty!